Özgür medya25/05/2018 08:59

Yeni Yaşam Gazetesi yayın hayatına başladı

İSTANBUL – Basın dünyasına yeni bir gazete dahil oldu. Çok zengin ve deneyimli bir kadroyla başlangıç yapan Yeni Yaşam Gazetesi, çoğulcu bir çizgiyi esas alacağını ve çocukların, gençlerin, kadınların, emekçilerin, işsizlerin, öğrencilerin, sesi olmayı hedefliyor.

Basın dünyasına yeni bir gazete dahil oldu. Özgürlükçü ve çoğulcu bir çizgiyle yola çıkan Yeni Yaşam Gazetesi, bugün itibarıyla yayım hayatına başladı. Gazete ilk sayısını dövizin yükselişi ve bunun halka yansımasını ele alan “Faturası halka” manşetiyle çıktı. Aralarında Yıldırım Türker, Celal Başlangıç, Mücella Yapıcı, Beyza Üstün, Sırrı Süreyya Önder, Murat Uyurkulak, Eren Keskin, Fikret Başkaya, Diren Cevahir Şen ve Nesrin Nas gibi 40’a yakın geniş yelpazede bir yazar kadrosu var.

Gazetenin birinci sayfasında yayımlanan editör yazısında yayım çizgisini şöyle tanımlıyor: “Merhaba Yeni Yaşam. Adımız gibi iddialıyız. Gazetecilik yaşamın ta kendisidir. Yaşamdan alır, yaşam verir; gerçeğe, hakikate can olur. Yaşamın renkliliğine, farklılığına, çok sesliliğine, çoğulculuğuna inanıyoruz ve özgür yaşama… Yeni bir yaşam için özgür bir yaşam için yola çıkıyoruz. Basın dünyasına YENİ YAŞAM ile adım atıyoruz. Zorlu bir yaşama adım attığımızın farkındayız. Adımız, adımımız ilk olabilir; ama yaşamı tecrübelerle dolu gazetecilerle geliyoruz. Gerçeğe asla sırtını çevirmemiş, bıkmadan, usanmadan, gerçeğin üstüne üstüne yürümüş kadrosuyla her gün hayatın içinden haberler taşıyacağız. Gerçeğe ulaşmanın ve ulaştırmanın emekçileri olacağız. Sadece bir grubun değil; çocukların, gençlerin, kadınların, emekçilerin, işsizlerin, öğrencilerin, kısacası herkesin ve her şeyden önce doğamızın, coğrafyamızın, ülkemizin sesi olacağız. Yeni Yaşam nedir? YENİ YAŞAM insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkmaktır. YENİ YAŞAM, ırk, dil, din, mezhep ve cinsiyet farkı gözetmeksizin toplumsal tüm farklılıklara saygı göstermektir. YENİ YAŞAM, toplumun doğru haber alma hakkına sonuna kadar bağlı olmaktır. YENİ YAŞAM, basın etiğinden asla taviz vermemektir. YENİ YAŞAM, her türlü sansüre karşı çıkmaktır. YENİ YAŞAM, basın özgürlüğünü her şart altında savunmaktır. Yolunuz, yolumuz açık olsun!”

To Top