3 October 2022
Öne Çıkanlar

Gerilla TV Zendura eyleminin görüntülerini yayınladı

Gerilla TV yeni bir gerilla eylem görüntüsü yayınladı. 7 Temmuz’da Zendura’da gerçekleştirilen eylemde Türk Ordusuna ait askeri nokta gerillalar tarafından havaya uçuruluyor.

Gerilla TV, 7 Temmuz’da Cenga Xabur Devrimci hamlesi kapsamında Zendura’da işgalci Türk askerlerine yönelik gerçekleştirilen eylemin görüntüsünü yayınladı.

At Biji Serok Apo, fırlat, yaşasın Zendura direnişi….Önderliksiz yaşam olmaz…

Görüntüler, işgalci Türk ordusunun tüm gözetleme ve takip sistemine karşın gerilla karşısında yaşadığı çaresizliği gösteriyor.

İşgalci askeri birliğin tam karşısında mevzilenmiş olan gerillanın sloganları ve tutumu ise moral ve coşkusunu ortaya koyuyor.

Görüntülere, gerillanın elindeki mevcut silahlar ile en ileri teknolojiye sahip işgalcileri nasıl bozguna uğrattığı yansıyor.

Gerilla roketi hedefi tam isabet vuruyor.

İşgacilerin askeri üssü ateş topuna dönüşürken etraf toz duman oluyor.

HPG Basın İrtibat Merkezi bu eyleme ilişkin şu açıklamayı yapmıştı:

“Cenga Xabur Devrimci Hamlesi çerçevesinde; 7 Temmuz günü saat 07:00’de Zendura silsilesinde bulunan işgalcilere yönelik eylem gerçekleştirilmiştir. Tepedeki işgalcilerin tam isabetle vurulduğu bu eylemde 3 işgalci cezalandırılırken, 2 işgalci de yaralanmıştır. Eylem sırasında tepede bulunan 1 mevzii ve 2 mobesse kamera sistemi de imha edilmiştir.”