14 August 2022
Öne Çıkanlar

HDP Kongresi İçin Ege’den Binler Yollara Çıkacak

 

Kürdistan ve Türkiye’de HDP’nin büyük kongresine hazırlık heyacanı yaşanıyor. 3 temmuz’da yapılacak HDP Büyük Kongresi için Ege illerinde ve İstanbul’da çalışmalar son aşamaya geldi. Sadece İstanbul’dan en az 10 bin kişi Ankara’ya gitmek için hazırlık yapıyor. İstabul’un 39 ilçesinden Ankara’ya otobüs kalkacak.

HDP’nin 3 Temmuz’da on binlerin katılması beklenen Kongre çalışmalarına kadınlar ve gençler öncülük ediyor. Kongre’ye sadece İstanbul’dan en az on bin kişinin katılması bekleniyor. İstanbul’un 39 ilçesinden otobüsler kaldırılacak. Bunun için İstanbul’un dört bir yanında hummalı bir çalışma sürüyor.

100 bin kişinin katılmasının beklendiği HDP Büyük kongresine günler kala Jinha’ya konuşan İstanbullu kadınlar, herkesi kongre için seferberliğe çağırdı.

On binlerce kişinin katılması beklenen büyük kongre için HDP’nin ege il örgütleri de yoğun bir çalışma içinde. İzmir’in gündemi de 3 temmuzda hdp’nin yapacağı kongre.

İl Eşbaşkanı Berna Çelik, “ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, hem büyüyoruz hem de 3. yolu örüyoruz. “dedi. İzmir’den binlerin kongreye katılacağını söyledi.