31 March 2023
KADIN MANŞET

PAJK Koordinasyonu: Herkesi Önder APO’ya sahip çıkmaya çağırıyoruz

PAJK Koordinasyonu kendi internet sitesinde, Önder Apo’nun sağlığı ve güvenliğini hedef alan iddilara ilişkin bir açıklama yayınladı.

Küresel ve bölgesel hegemon güçlerin Kürt halkı ve özgürlük hareketine karşı yaptıkları soykırım ve işgalci saldırların, en üst seviyede olduğuna dikkat çekildi.

Kürt halkının en kritik ve tehlikeli süreçten geçtiğine dikkat çeken PAJK Koordinasyonu, bu soykırım saldırılarının Kürt özgürlük hareketi ve Kürt halkının direnişi ile boşa çıkarıldığını kaydetti.

PAJK, gerillanın Garê zaferini hatırlattı: “Özgürlük gerilasının mücadele, savaş ve direnişiyle bu siyaset Garê’de boşa çıkarılarak, halkımız üzerindeki soykırım politika ve siyasetinin parçalanmasına dönüştü.” dedi ve bu savaşın artık her kürdün savaşı olduğunu vurguladı.

”Bu savaş artık sadece askeri olarak yürütülmemekte, hayatın her alanında bu savaş yürütülmekte. Bu yüzden halkımız üzerinde yapılan soykırım siyaset ve politikaları bilmeli. İşgalci Türk devleti ve yandaşlarının Kürt halkı üzerinde yaptıkları saldırılar ve uygulamalar çoğu zaman haddini aşmıştır. Halkımız için zorlu ve ortak bir mücadeleden başka, özgürlüğü getirecek bir yol kalmamıştır.”

Önder Apo’nun hayatı ve sağlığı üzerindeki bu haberlere karşı, kimsenin ikircikli bir mücadele yürütmemesi gerektiğini ifade eden PAJK, bunun bir varlık savaşı olduğunu ifade etti.

Hedeflerinin, Önder Apo’nun fiziki özgürlüğünün sağlanması olduğunu ifade eden Koordinasyon, son olarak şu çağrıyı yaptı:

”Bu temelde bütün halkımıza çağrıda bulunuyoruz, devrimci halk savaşı ruhuyla Önder Apo’ya sahip çıkarak, bütün güçlerimiz ve yaratıcı metodlarla alanlara inilmeli ve özgür iradesine sahip çıkmalı. Önder Apo’yu seven bütün dostlarına, demokrat, anarşist, feminist, ekolojik kişi ve kesimler ve özellikle de kadın ve gençlere Önder Apo’ya sahip çıkmaları için çağrıda bulunuyoruz. Bu özgürlük savaşında herkes rol ve sorumluluğunu yerine getirmeli.”

KUBET