26 March 2023
KADIN VE MEDYA

PAJK Zindan Komitesi Üyesi Nejbîr Sêrt: Herkesin Gözü İmralı’da!

play-sharp-fill

 

PAJK Zindan Komitesi Üyesi Nejbîr Sêrt, Önder APO’ya yönelik derinleştirilen mutlak tecride ve zindanlardaki baskılara karşı mücadeleyi yükseltme çağrısı yaptı. Herkesin gözü İmralı’da diyen Nejbir Sert, halkımız Önder APO için mücadeleyi daha da yükseltmeli çağrısı yaptı.

PAJK Zindan Komitesi Üyesi Nejbîr Sêrt, Önder APO’ya yönelik devam eden mutlak tecridi ve zindanlarda yaşanan baskıları Dengê Gel Radyosu’na değerlendirdi.

Önder APO’nun 24 yıldır tecrit altında olduğunu ama tecridin son yıllarda daha derinleştirildiğine işaret eden Nejbîr Sêrt, CPT’nin İmralı’ya gittiğini ve Önder APO ile görüşmediğinin ortaya çıktığını hatırlattı. “Siyasal ve toplumsal alanda bir kafa karışıklığı yaratmak istiyorlar” dedi.

CPT’nin kendisini bağımsız bir kurum olarak sunduğunu ama gerçekte öyle olmadığının Önder Apo şahsında ortaya çıktığına işaret etti.

CPT’nin devletlerin çıkarlarına göre; NATO’ya göre, işgalci Türk devletine göre hareket ettiğini belirtti.

Nejbîr Sêrt, Kürt halkına yönelik genel bir saldırı olduğunu ve bu saldırının da öncelikle İmralı’da başlatıldığının altını çizdi. “Önder Apo hepimizin temel gündemidir” dedi. Nejbîr Sêrt, “Önderlikten herhangi bir bilgi alamıyoruz, sağlığı iyi mi kötü mü bilmiyoruz?

Bu yüzden çok fazla şüphemiz var” ifadelerini kullandı. Bu durum karşısında halkın ve gerillanın eşsiz bir mücadele içinde olduğuna dikkat çekti.

Nejbîr Sêrt, “Önder Apo’nun durumunu öğrenmenin tek yolu var, o da aralıksız bir mücadele sürdürmektir” çağrısında bulundu.

CPT’nin Önder APO ile görüşme yapmadığının ortaya çıkmasının ardından halkın sürekli bir eylem içinde olduğuna işaret etti.

“Bugün kadınların, gençlerin, tüm toplumun gözü İmralı Adası’ndadır, zindanlardadır” vurgusunda bulundu.

Hedefin Önder Apo’nun fiziki özgürlüğü olduğuna işaret eden Nejbîr Sêrt, “Düşman zindanda da yenilmeli ve Önderlik fiziki özgürlüğüne kavuşturulmalıdır” diye kayedetti.

PAJK Zindan Komitesi Üyesi Nejbîr Sêrt, son olarak şu çağrıda bulundu:

Halkımıza çağrımız; İmralı tecridine karşı Önderliği sahiplenin. Özellikle Önderliğin fiziki özgürlüğünde ısrar edilmeli. Yine tüm tutsaklara sahip çıkılmalı, hukuki alanda her türlü destek sağlanmalıdır. Halkımız Önderliğe, tutsaklara ve şehitlerine sahip çıkmalıdır.