14 August 2022
Öne Çıkanlar

Rojava’da Kitlesel Anma Etkinlikleri Gerçekleştirildi

 

Kuzey ve Doğu Suriye’de de şehadetinin yıldönümünde şehit Zilan anıldı. Kongra Star Efrîn Koordinasyonu öncülüğünde Şehba’nın Ehdas ilçesinde bulunan Serdem Kampı’nda anma düzenlendi.

Reqa Genç Kadınlar Birliği ise Şehit Zilan anısına kentteki Belek Stadı’nda “Özgürlük savaşını gençliğin ruhuyla kazanacağız” sloganıyla Festival, düzenledi. Kobanê, Dirbesiye ve Minbic’de de anmalar düzenlendi.

Zeynep Kınacı gerçekleştirdiği fedai eyleminin 26. yıl dönümünde Kuzey ve Doğu Suriye’nin bir çok kentinde anıldı.

Kongra Star Efrîn Koordinasyonu öncülüğünde Şehba’nın Ehdas ilçesinde bulunan Serdem Kampı’nda anma düzenlendi. Anmaya yüzlerce kişi katıldı. Törende Önder Apo’nun Şehit Zilan hakkındaki değerlendirmeleri dinlenildi.

Reqa Genç Kadınlar Birliği ise Şehit Zilan anısına kentteki Belek Stadı’nda “Özgürlük savaşını gençliğin ruhuyla kazanacağız” sloganıyla Festival, düzenledi. Festivale kadınların yanı sıra binlerce kent sakini katıldı.

Burada ilk söz alan Tertip komitesi üyesi Fidan Yusif, katılımcıları selamladı, Zilan şahsında tüm özgürlük şehitlerini andı Konuşmaların ardından kültür programına geçildi.

Kobanê halkı, Zeynep Kınacı ve Haziran ayında şehit düşen 213 savaşçıyı Şehit Dicle Şehitliği’ndeki mezarlarını ziyaret ederek andı. Dirbesiyê’deki anmaya çok sayıda kişi katıldı Şehit Aileleri Meclisi üyeleri ve Minbic halkı, kentin güneyindeki Şehitliği ziyaret etti.